середа, 5 вересня 2018 р.

"Поспішайте творити добро"

«Милосердя - величезна сила, що зв'язує і об'єднує людей. Воно допомагає і тим, хто його потребує, і того, хто надає його. Милосердя зближує сильніше кровного споріднення і відданої дружби. Тільки милосердя може щиро захоплюватися кожною живою істотою лише тому, що вона – справа рук Творця. Ми, можливо, і в хлібі насущному маємо потребу менше, ніж у любові, милосерді і прощенні»
ІЗ ЗАПОВІТІВ  МАТЕРІ  ТЕРЕЗИ
 5 вересня  у світі  вiдзначають  Міжнародний день благодійності. Дата була обрана не випадково, так як 5 вересня 1997 року померла Мати Тереза.  В 1979 році вона була нагороджена Нобелівською премією миру «За боротьбу з бідністю та за допомогу людям».  До 1996 року під її керівництвом діяли 517 доброчинних  місій в понад 100 країнах. Крiм того, її дiяльнiсть дала великий поштовх розвитку благодiйностi та лiквiдацiї бiдностi в свiтi. Через два роки після її смерті з ініціативи Папи Іоанна Павла II Ватикан почав процедуру її канонізації. Римо-католицька церква склала найвищі почесті померлій 5 років тому матері Терезі, оголосивши її блаженною.
 Вшановуючи пам'ять цiєї видатної жiнки 17 грудня 2012 року на 67-й сесiї Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 вересня Міжнародним днем благодійності (затверджено резолюцiєю Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/67/105 вiд 7.03.2013).
 Багато хто, вважає, що благодiйнiсть направлена тiльки на вирiшення окремих проблем: допомога сиротам, тяжко хворим та бездомним людям. Але це ще й надання допомоги у вiдбудовi пам`ятникiв iсторiї та храмів, придбання обладнання для закладiв освiти та лікарень, а також багато іншого.  Благодійні акції мають багато різних форм. Тим не менш, справжнє милосердя означає не тільки віддачу грошей і непотрібних речей іншим людям. Справжня благодійність починається з щирої посмішки та любові, з доброго слова, сказаного вами оточуючим.
 Дуже не просто жертвувати своїми інтересами та проблемами, співчувати комусь, підтримувати, любити та поспішати на допомогу. Це і є виявом людяності, на який в наш час, нажаль, здатен не кожен. Напевно саме через це благодійність завжди поважалася і вважалася найвищою людською чеснотою.
 «Світло потрібно мати з собою, в собі, щоб освітити темряву для всіх, що стоять на дорозі, щоб вони, побачивши світло, знайшли його в собі та пішли б своєю дорогою, не стоячи в темряві, наче не відаючи, куди йти»- Мікалоюс Чюрльоніс, литовський художник і композитор.
    Бібліотека-філія №23 спільно з будинком культури с. Кам'янка провели захід до міжнародного дня благодійності "Поспішайте творити добро". Метою заходу було навчити дітей творити добро, допомогати пенсіонерам, інвалідам та всім хто потребує допомоги, бути милосердними, чемними, добрими; шанувати батьків, сповідувати любов і повагу до людей, виховувати почуття відповідальності. Діти з цікавістю слухали ведучих, також приймали участь у іграх:
"Доповни прислів'я"
Добро роби скільки можеш, від того ніколи не...              
добре діло твори...
                Добро не лихо, ходить у світі...                          
Добро не пропадає, а зло...

"Якщо людина добра"






Коли люди до тебе добрі, то ти будь ще...

Дуже приємно робити добрі справи разом…

Саме разом ми можемо зробити наш світ добрішим і кращим та

допомогти тим, хто цього потребує.

Немає коментарів:

Дописати коментар