вівторок, 21 листопада 2017 р.

"Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки"

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Свято встановлено указом президента України Петра Порошенка 
№ 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Так, відповідно до указу, його започаткували "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".
21 листопада 2013 року назавжди змінило історію українського сьогодення. Саме в цей день вперше почались мирні протести за євроінтеграцію. Сотні людей, а згодом уся свідома нація, повстали проти чинного режиму в надії змінити державу на краще. Із березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Всього з початку конфлікту, за даними ООН, постраждали 34 тис. 766 осіб, зокрема 10 тис. 225 - загинули.
У приміщенні сільської бібліотеки-філії №23 працівники бібліотеки разом із будинком культури провели годину-реквієм "Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки" до дня гідності та свободи аби вшанувати пам'ять загиблих на майдані.


Година-реквієм розпочалась зі слів класовода Федорюк Надії Василівни, яка закликала згадати події, що сколихнули світ, змінили хід історії, згадати у молитвах усіх Героїв Небесної Сотні, які поклали свої голови за наше майбутнє. 

Діти з уважністю слухали і розповіді ведучих про те, як майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у європейській державі. Що за цю страшну боротьбу, за нашу з вами свободу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них - молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити.
        
Користувачі мали змогу переглянути зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухати неофіційний жалобний гімн “Гей, плине кача…”, пісню “Мамо не плач” та інші пісні та вірші про гідність, відданість та патріотизм героїв “Небесної сотні”.




Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО.





Також хотілось би зазначити що президент України Петро Порошенко заявив, що віднині, 21 листопада, Високомобільні десантні війська України змінили назву. Тепер вони називаються Десантно-штурмовими військами Збройних сил України. 
"Як Президент і Верховний головнокомандувач прийняв рішення змінити назву високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Російські "ВДВ" з літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу, і кримські "зелені чоловічки" - теж вони. Тому, постановляю ввести нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил України. Вона, зрештою, в більшій мірі відповідає цілям і функціям цього роду військ в умовах сучасних бойових дій", - сказав президент.
"Хіба хтось із нас ще не розуміє, що легендарне десантне братство, символами якого вважалися блакитний берет і тільник, були розстріляні російськими зайдами під Слов'янськом, в Донецькому аеропорту, біля Іловайська, біля Дебальцевого... З сьогоднішнього дня моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це колір крові десантників, пролитої в боях за Україну", - зазначив Порошенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар