середа, 9 вересня 2020 р.

"Грамотність-надійний помічник в інформаційному суспільстві"

Добірка онлайн-ресурсів для вдосконалення української мови:

https://ukrainskamova.com/ - Офіційний сайт української мови.
На сайті є правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. Крім того, там додані підручники, є розділ антисуржик і можна поставити запитання.

https://slovotvir.org.ua/ - «Словотвір».
Майданчик для перекладів запозичених слів, на якому зареєстровані учасники пропонують варіанти перекладу запозичених слів та голосують за найкращі. На сайті є креатиивні (читай веселі) переклади, наприклад, «віп-зона» – панський кут, а «попкорн» – баранці, «планшет» — гортайчик.

http://www.mova.info/ - Лінгвістичний портал «Мова.info»
На порталі ви знайдете правила правопису і добірки словників, а також підручник і тести. У довідковій службі є відповіді на поширені запитання.

https://ukr-mova.in.ua/ - Мова – ДНК нації
Мультимедійний освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. На сайті можна ознайомитися із складними моментами української мови, зробити вправи, написати диктант. В проєкту також є додаток і 11-серійний мультсеріал для дітей.
https://webpen.com.ua/ - Тренажер із правопису української мови
Поєднує теоретичні положення й практичні завдання (онлайн-вправи, тести), що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. Є розділ з підготовки до ЗНО.

https://emova.language-ua.online/ - «Є-Мова»
Освітня платформа громадської організації «Український світ» пропонує курси як з вивчення та популяризації української мови, так і культурно-просвітницького характеру та курси підвищення кваліфікації вчителів. Понад те, ви можете пройти тест на визначення рівня української мови та замовити онлайн-навчання для себе чи для колег.

http://rid.ck.ua/ - Додаток R.I.D.
Проєкт пропонує кожному бажаючому збагатити свій словниковий запас смачними колоритними словами, які конкуруватимуть із заїждженим повсякденним мовленням. Програма відкриває користувачу три нових слова щодня. За вивчення цих слів нараховується ігрова грошова одиниця – «пісок часу».

https://osvitanova.com.ua/posts/3780-trykutia-kvadryk-ta-kruzhko-pro-osoblyvosti-ukrainskoi-movy - Анімаційний серіал для дошкільнят «Говоримо українською»
Вивчайте правила та особливості, властиві українській мові разом з дітьми. Цей анімаційний проект з 26 серій створено телеканалом ПЛЮСПЛЮС за підтримки Міністерства культури України для популяризації української мови серед дитячої аудиторії. В проєкті були задіяні мовознавець Олександр Авраменко та психологиня Світлана Ройз.

Немає коментарів:

Дописати коментар