Символіка



Герб села Кам’янка 
(Глибоцький район, Чернівецька область)

У синьому полі срібний журавель із золотим дзьобом і лапами повернутий у праву сторону, який стоїть на золотому камені, піджавши одну лапу. Обабіч журавля два срібних вузьких стовпа, які у нижній частині частково перетинаються золотим каменем.

Тлумачення символіки

Кам’янка найбільше село Глибоцького району, розташоване у передгір’ї Карпат, за 5 км від залізничної станції Вадул-Сірет. Найдавніша письмова згадка про село відноситься до 1431 року.
Зображення срібного журавля із золотим дзьобом та лапами символізує природню красу місцевості, де розташована Кам’янка. У своїй природі цей птах селиться біля людей, є ознакою вірності і пильності.
Журавель - доброзичливий символ оновлення, весни і любові, за народними повірами приносить щастя. Саме такі асоційовані ознаки є притаманними для мешканців села, в якому за всі роки існування народжуваність перевищує смертність. За останні роки у Кам’янкі щорічно нарожується понад 150 немовлят. В даний час у селі працюють два дитсадка, відкрита школа на 1000 учнів, кожен 9-тий учень району – з Кам’янки.
. Золоті камені в основі герба - називний символ, який підкреслює походження назви села - Кам’янка. Територія села простягається на кам’янистих горбах зі сходу на захід на 8 км, з півночі на південь на 6 км.
Срібні вузькі стовпи нагадують про місцеву річку Сірет та її притоку Кам’янку, які протікають через село.
Синій колір на гербі символізує відродження, щирість і вірність, золотий колір символізує велич, багатство і постійність, срібний колір символізує примирення і чистоту.
Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований декоративним бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилі. Щит увінчаний стилізованою короною, складеною із п’яти золотих пшеничних колосків (перший, третій і п’ятий більші) з превеслом, яка означає для Кам’янки статус села. П’ять колосків у короні символізують п’ять територіальних Кутів, утворених поселенцями Кам’янки.
У нижній частині картуш перетинає синя хвиляста стрічка з написом золотими літерами “Кам’янка”. На края стрічки покладені стилізовані золоті снопи, складені з п’яти пшеничних колосків. Пшеничний сніп символізує хліборобську працю і нагадує про перший геральдичний символ Кам’янки із зображенням пшеничного снопа.
Завершує нижню частину вбрання хвиляста стрічка малинового кольору з цифрами “1431” срібним кольором, що означає дату письмової згадки про село. Малиновий колір стрічки символізує старожитність і шляхетність.   Автори символіки і опису: Ніколаєвич Дмитро Георгієвич та Янушкевич Ігор Дмитрович - члени Українського геральдичного товариства

Прапор села Кам’янка
(Глибоцький район, Чернівецька область)

Прапор квадратної форми: у синьому полі білий голуб у польоті із жовтим дзьобом та червоними піджатими лапками, супроводжений у нижній частині п’ятьма жовтими буковими горіхами, які розташовані півколом.

Тлумачення символіки

Голуб символізує поширене вирощування та селекцію декоративних та спортивних птахів цього виду мешканцями села. У змаганнях зі спортивними голубами кам’янчани здобували призові місця на теренах області і на всеукраїнських етапах змагань. У 2005-му, 2007-му та 2010-му роках здобували командні перші місця в області, у 2003-му, 2011-му роках посідали друге місце, у 2007-му році – 1,2,3,5 та 7 індивідуальні місця по Україні.
П’ять жовтих букових горіхів, які півколом оточують голуба нагадують про п’ять Кутів, які історично сформувалися на території Кам’янки поселенцями різних національностей. Так, Горішній Кут у західній частині села залюднювався волохами, які у ХVIII-ХІХ ст. становили майже третину населення. З розширенням території поселення виникали інші Кути.
Жовті букові горіхи символізують природні багатства Кам’янки, мальовничі букові ліси, які із заходу і півдня оточують село. Буковий горіх також міститься на гербі Чернівецької області і Глибоцького району, що підкреслює територіальне відношення Кам’янки до даного регіону.
Розмір голуба від верхньої частини крила до низу хвоста становить 49% від розміру прапора, відстань від крила до верхньої частини прапора становить 13% від сторони прапора. Відстань від крайніх та нижнього горіхів до правої, лівої та нижньої сторони прапора становить 7% від сторони прапора. Верхні крайні горіхи розташовані на горизонтальній осі прапора, нижній горіх розташований на вертикальній осі прапора.
Автори символіки і опису:
Ніколаєвич Дмитро Георгієвич та Янушкевич Ігор Дмитрович - члени Українського геральдичного товариства
Гімн села Кам\'янка

Немає коментарів:

Дописати коментар